WhatsApp Destek Hattı

Minimum alan - maksimum eglo aydınlatma

Minimum alan - maksimum aydınlatma

Testere kulaklarında kükreyen. Merdivenin üzerinde dururken ince testere bıçağını kurşun kalem boyunca yönlendirir. Sadece birkaç santimetre onu başarıdan ayırıyor. Tamamlandı - küçük bir alçı parçası yerçekimi kurbanı haline gelir ve yere düşer. Daniel parmaklarını sondaj deliğine sokuyor ve ince kabloyu açıklıktan kesiyor. Sadece prize takın ve bitirdiniz. Beklenenden daha kolay - rahat gülümsüyor. Bu proje ona birçok uykusuz geceye mal oldu. Şimdi çalışmalarına memnuniyetle bakıyor.

Özellikle gömme aydınlatma armatürlerinin planlanması ve montajı DIY tutkunları için büyük bir zorluktur. Işıkların sinir bozucu testere ve takılması çoğu zaman caydırır. Ancak, çoğu odada, yapısal durum yalnızca bu tavan ve duvar armatürü biçimine izin verir. Veya bilinçli bir şekilde temel ve vurgulu aydınlatma için stil öğeleri olarak gömme armatürleri seçersiniz. Büyük avantaj: Tüm tesisat tavanda veya duvarda kayboluyor - sadece avizenin kendisi görülebilir. Ve tüm modeller duvar veya tavan armatürleri olarak kullanılabilir - bu nedenle yaratıcılığınızın hiçbir yolu yoktur.

Herhangi bir projede olduğu gibi, iyi planlama gereklidir. Sadece altı adımda her şeyin önemli olduğunu nasıl düşüneceğinizi gösteriyoruz.

1.       Yerleşim savaşın yarısıdır

Sıva altı armatürlerde tavan montajı her şeyden önce akla gelir. Bu aynı zamanda en yaygın uygulama alanıdır. Ek olarak, evinizin diğer alanlarını en basit yöntemlerle şık bir şekilde yeniden şekillendirebilirsiniz: Merdiven alanında, örneğin köşeleri ve kenarları yüzeye monteli duvar armatürleriyle mükemmel şekilde sahneleyebilirsiniz. Stil ve güvenlik burada buluşuyor. Yine karanlık ortam ışığında bir adımı kaçırmayın. Bununla birlikte, gömülü aydınlatma armatürlerinizi yerleştirirken, elektrik koruma yönetmeliklerini unutmayın: Uygun koruma derecesine sahiplerse, banyoda yüzeye monte duvar ve tavan armatürleri kullanın. Bunu yapmak için satın alırken IP44 sembolünü arayın.

94053_94056_led-glenn_fueva_121110

 2 .       Derin, daha derin, montaj derinliği

Planlamada önemli bir faktör kurulum derinliğidir. Ancak endişelenmeyin: her derinlik için uygun armatürümüz var:

GU 10 armatürleri , 105 - 125mm montaj derinliği gerektirir, ancak size geleneksel aydınlatma araçlarını kullanma imkanı sunar. Burada istediğiniz zaman düşük maliyetli LED teknolojisine geçme olanağına sahipsiniz. Armatürün tamamını, armatürün tamamını girintiden çıkarmadan değiştirmek kolaydır. Bu ışıkların montajı için tavan ile alçıpan arasında biraz boşluk gerekir.

Durum, yüksek voltajlı LED gömme aydınlatma armatürleri ile aynıdır: Burada, aydınlatma armatürü için 35 mm alana ihtiyacınız vardır. Pratik bağlantı kutuları sayesinde, hiçbir şey aydınlatmanızı genişletmenin bir yolu değildir.

En az yer tasarrufu sağlayan model, her durumda alçak gerilim LED gömme aydınlatma armatürlerimizdir . 25 mm montaj derinliği ile sadece 2 Euro'luk jeton alanına ihtiyacınız var - bu gerçekten küçük.

3.       Gerilim farkı yaratır

Gömme armatürler için iki tür gerilim vardır: Yüksek ve alçak gerilim armatürleri. Armatürlerin hepsinin birbirine bağlı olması gerektiğini unutmayın. Bu, bir armatürden diğerine bir kablo döşenerek ve daha sonra birbirine bağlanarak elde edilir. İki voltaj tipi arasındaki tek fark, yüksek voltajlı aydınlatma armatürleri için değil, düşük voltajlı aydınlatma armatürleri için bir transformatörün gerekli olmasıdır. Her iki varyant da 230 V ile kontrol edilebilir - bu nedenle ön planlamada yapacak bir fark yoktur.

4.        Dokun, çevir, bas - en basit kontrol

Temel kurulumunuzu zaten yaptınız ve tüm duvar anahtarları zaten monte edildi mi? Ardından, armatür satın alırken ilginç ek işlevlere dikkat edin: Örneğin, 3 kademeli karartma işlevine sahip gömülü armatürler vardır ve bu nedenle size üç farklı parlaklık düzeyi sunar. Daha kısık kurulum gerekmez ve dönüşüm ve ek maliyetlerden kaçınırsınız.

Kısmak veya daha önce bir kısma anahtarı kullanmak mı istiyorsunuz? Satın alırken, armatürünüzün veya aydınlatıcı maddenin kısılabilir olarak işaretlendiğinden emin olun. Bu, sürekli olarak kararmanızı ve odanızı istediğiniz gibi aydınlatmanızı sağlar.

Smart Home'a ​​ilk adımı atın: Armatürlerinizi akıllı telefon, tablet veya uzaktan kumandayla rahatça kontrol edin. WLAN veya adaptör gerekmez. 16 milyondan fazla renk ve sürekli karartma mümkündür. Bu bizim EGLO connect serimiz tarafından mümkün kılınmıştır.

5.         Daha fazla ışık - daha fazla stil

Yuvarlak, köşeli, yuvarlak, gümüş, mat, krom, ... - gömme aydınlatma armatürlerimizle çok çeşitli renk, şekil ve malzeme seçeneğine sahipsiniz. Olması gereken bu: Armatürler yaşam koşullarına adapte olmalı ve ayrıca iyi bir aydınlatma sağlamalıdır. Gömme armatürler yuvarlak, köşeli veya köşeleri yuvarlatılmış olarak mevcuttur. Tüm şekiller için döner ve sabit yönlendirmeli armatürler de mevcuttur. Bu, ışığı hedefli bir şekilde kontrol etmenizi ve ihtiyaç duyduğunuz yere döndürmenizi sağlar. Kitap koleksiyonunuzu veya değerli bir resmi vurgulayın. Armatürlerin rengini ve malzemesini yaşam alanınıza uyarlayın: Asil malzemeler ve çeşitli renkler neredeyse sonsuz kombinasyonları mümkün kılar.

aa195855_120_00_V01

6.           Sondaj, vidalama, takma - basit montaj

Seçiminizi yaptınız - şimdi uygulama zamanı: İyi planlama aynı zamanda bu durumda kurtarıcı. Bir delik delici (küçük gömme aydınlatma armatürleri için) veya bir testere ile (büyük gömme aydınlatma armatürleri için) armatürün girintisini hazırlarsınız. Kesme veya delme hızına dikkat edin - zaman ayırın ve çok fazla bastırmayın. Bağlantı kablosunu açıklıktan (1) çekip çıkarın. Armatürü ve gerekirse devam eden kabloyu da bağlayın (2). Entegre tutma klipsleri kolay kurulum sağlar ve mükemmel tutuş sağlar (3). Girintili armatürü girintiye yerleştirin ve hafifçe bastırın (4). Bitti! Bu, gömülü armatürleri hızlı ve kolay bir şekilde takmanıza olanak tanır. Çalışma adımlarının sırası, aydınlatma armatürünün tipine bağlı olarak minimal olarak değişir. Ancak, basit - vaat edilme garantilidir.

2294053_94056_led-glenn_fueva_120

Gördüğünüz gibi gömme aydınlatma armatürlerinin montajı hızlı ve kolaydır. Ayrıca şık ve şık görünüyorlar. Mükemmel gömme aydınlatmaya giden altı adımla, yeni projeniz için hazırsınız. İyi eğlenceler J.

DİKKAT: Armatürlerin montajı için uygun bir eğitime sahip değilseniz, projeniz için bir elektrikçiye danışmanız zorunludur!


Son görüntülenen

Herhangi bir ürün yok

Menu